| TELEFON : 32 257 00 01 | E-MAIL: ewa.kolodziej@sejm.pl |

Kto rozwiąże problemy systemu ochrony zdrowia zawarte w postulatach lekarzy rezydentów? (12.10.17 r.)..

Opis materiału filmowego

12 października 2017 roku na sali plenarnej Sejmu RP odbyła się burzliwa debata dotycząca postulatów lekarzy rezydentów oraz protestu głodowego, który prowadzą.

Przypomnę, że postulaty dotyczą:

– zwiększenia nakładów finansowych na system ochrony zdrowia do poziomu nie mniejszego niż 6,8 PKB w ciągu najbliższych 3 lat – lekarze rezydenci chcą nas leczyć na poziomie europejskim,

– skrócenia kolejek,

– rozwiązania problemu braku personelu medycznego – w Polsce na 1000 pacjentów przypada 2,2 lekarza, czyli najmniej w całej Unii Europejskiej,

– likwidacji biurokracji – poświęcenie czasu wizyty dla pacjenta zamiast na uzupełnianie dokumentacji oraz

– poprawienia warunków pracy i płacy w ochronie zdrowia, co zapewni kompleksowe leczenie z szybszym dostępem do całego zespołu specjalistów.

Debata nie przyniosła niestety żadnych pozytywnych efektów!

 

Rezydenci oczekują konkretów! Przez dwa lata zabiegali o spotkanie z Panią Premier Beatą Szydło, która 11 października się z nimi spotkała i zamiast rozwiązać ich problemy zaproponowała powołanie zespołu! Czy zatem potrzebne jest Ministerstwo Zdrowia, skoro o tak poważnych sprawach dotyczących systemu ochrony zdrowia ma decydować zespół? Czy w tej sytuacji potrzebny jest nam Minister Radziwiłł? To pytania, które nie wybrzmiały z mównicy sejmowej, ponieważ Marszałek Tyszka, jak to ma w zwyczaju, wyłączył mi mikrofon!

Szczegóły filmu

  • Data 12 października 2017
  • Tagi Video
Powrót do początku
Strona posiada lektora. Zmień wielkość czcionki: