26. Uroczysta Gala Wręczenia Nagród im. Wojciecha Korfantego (19.04.2018 r.)

 

19 kwietnia 2018 r. w Siemianowickim Centrum Kultury Parku Tradycji odbyła się Uroczysta Gala Wręczenia Nagród im. Wojciecha Korfantego.
Już od 26 lat Związek Górnośląski przyznaje wyróżnienia dla osób i instytucji, które w szczególny i wyjątkowy sposób przyczyniają się do kształtowania naszej śląskiej tożsamości.
W tym roku tymi wyjątkowymi nagrodami uhonorowani zostali:
– Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach za aktywność i promocję historii powstań śląskich oraz Wojciecha Korfantego, któremu Polska zawdzięcza przyłączenie Górnego Śląska do macierzy,
– dr Jolanta Wadowska-Król, lekarz pediatra, która w latach 1973 – 1981 uratowała przed zachorowaniem bądź śmiercią na ołowicę setki dzieci z Katowic-Szopienic,
– Zbigniew Cierniak, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny za całokształt działalności artystycznej najbardziej znanego śląskiego zespołu folklorystycznego na świecie.
Z całego serca dziękuję organizatorom za zaproszenie. Wyjątkowym przeżyciem dla mnie było uczestniczenie w tej wyjątkowej Gali. Z tego miejsca serdecznie gratuluję wszystkim laureatom i dziękuję im za propagowanie najważniejszych wartości dla nas – Ślązaków.