73. posiedzenie Sejmu RP (07-09.03.2023 r.)

W dniach od 7 do 9 marca 2023 roku trwało 73. posiedzenie Sejmu RP. W pierwszym dniu rozpatrzyliśmy obywatelski projekt ustawy zakładający zniesienie opłaty abonamentowej oraz likwidację tworzonego i rozpowszechnianego przez Telewizję Publiczną programu informacyjno-publicystycznego TVP Info. Do reprezentowania komitetu wskazany został Rafał Trzaskowski. Wczoraj Sejm RP odrzucił projekt dotyczący dalszego zaostrzenia ustawy aborcyjnej! Projekt przewidywał m.in. karę 2 lat więzienia za informowanie o możliwości przerwania ciąży w kraju i za granicą. W budynku Sejmu RP opiekunowie osób z niepełnosprawnościami ogłosili odwieszenie protestu. Protestujący domagają się podwyższenia renty socjalnej dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami do poziomu minimalnego wynagrodzenia.
Z kolei w Senacie RP, w Dniu Kobiet, odbyła się debata nt. korzyści płynących z obecności kobiet w przestrzeni publicznej.

Wspieramy osoby z niepełnosprawnościami w walce o ich godne życie. Miałam przyjemność spotkać się z Karoliną Hamer – paraolimpijką, medalistką Mistrzostw Świata i Europy w pływaniu, która przyłącza się do protestu.