Druga rocznica wyborów parlamentarnych w 2019 roku (13.10.2021 r.)

Szanowni Państwo, 2 lata temu, 13 października 2019 r. odbyły się wybory parlamentarne, w których zaufało mi aż 11 549 wyborców. Koalicja Obywatelska zdobyła w nich aż 5 mandatów w naszym, katowickim okręgu wyborczym.
Po raz trzeci w wyborach do Sejmu RP obdarzono mnie olbrzymim mandatem zaufania.
Możliwość reprezentowania mieszkańców województwa śląskiego i śląskich spraw w Warszawie to dla mnie zawsze ogromny zaszczyt i wyróżnienie.
W 2019 r. wiedziałam, że to będzie trudna kadencja, ale chyba nikt z nas się nie spodziewał, że czas związany z pandemią, w tak znacznym stopniu utrudni nam codzienne życie, pracę i ograniczy możliwość spotkań, która jest przecież istotą mojej pracy.
Mimo to, miałam możliwość m.in.:
✅ złożyć 388 interpelacji i zapytań;
✅ stworzyć Parlamentarny Zespół ds. Cukrzycy, którego mam zaszczyt być przewodniczącą. Zespół ten konsekwentnie wspólnie z ekspertami działa na rzecz zmian w diabetologii, nowoczesnej farmakoterapii, a także edukacji i profilaktyki cukrzycy w naszym społeczeństwie.
✅ skutecznie przekonać ministra zdrowia w sprawie konieczności wdrożenia programu lekowego dla pacjentów z powikłaniami okulistycznymi, w szczególności z cukrzycowym obrzękiem plamki (DME), zabiegi te są od 1 października br. dostępne dla wszystkich pacjentów!
✅ działać na rzecz dialogu na arenie międzynarodowej m.in. w ramach Polsko-Palestyńskiej Grupy Parlamentarnej, której jestem współprzewodniczącą, czy w ramach Delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, w której pełnię funkcję zastępcy przedstawiciela.
To dopiero półmetek kadencji. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale dziś chciałabym Państwu jeszcze raz podziękować za zaufanie i każdy oddany na mnie głos. Pozostaję do Waszej dyspozycji oraz zachęcam do kontaktu.