Finał IX Gry Miejskiej „FAIR TRAIN” w Pałacu Młodzieży w Katowicach (22.11.2019 r.)

22 listopada 2019 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach po raz dziewiąty odbył się finał Gry Miejskiej „FAIR TRAIN”, która jest grą propagującą tematykę z dziedziny edukacji globalnej oraz Celów Zrównoważonego rozwoju dla młodzieży i nauczycieli.

Tegoroczna Gra przebiegała pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!”, które jest niezwykle ważnym i niecierpiącym zwłoki tematem. Odwołuje się bowiem głównie do świadomości ekologicznej młodych ludzi oraz ukierunkowuje ich postrzeganie nieodwracalnych zmian klimatycznych, a co za tym idzie konieczności podejmowania działań zapobiegających ich skutkom.

Postawa naszej śląskiej młodzieży oraz ich nauczycieli napawa optymizmem i daje nadzieję na dobrą przyszłość naszego najbliższego otoczenia.

Gratuluję serdecznie zwycięzcom oraz organizatorom, a w szczególności Pani Iwonie Müller – dyrektor Zespołu Szkół Handlowych w Katowicach, Pani Dobrosławie Egner – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich oraz Panu Adamowi Laskowi – dyrektorowi Pałacu Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach.