Gala wręczenia nagród laureatom etapu wojewódzkiego XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka osób niepełnosprawnych”

 

3 października 2017 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom etapu wojewódzkiego XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka osób niepełnosprawnych”, w której miałam ogromną przyjemność uczestniczyć. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał: „Moja Ojczyzna”.

Osobiście byłam pod wielkim wrażeniem wspaniałych prac wykonanych w różnych technikach przez niezwykle zdolnych artystów, którzy wykazali się niebywałą wrażliwością i niecodziennym wyczuciem piękna. Zachwycił mnie sposób postrzegania przez nich rzeczywistości oraz fakt, jak wiele radości sprawia im możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności. Warto dodać, że laureaci konkursu wyróżnili się niesamowitą kreatywnością, czego dowodem są bardzo różnorodne prace stworzone wokół indywidualnie rozumianego pojęcia Naszej Ojczyzny.

Pragnę serdecznie podziękować organizatorom konkursu oraz inicjatorom wystawy nagrodzonych prac w naszym Muzeum Śląskim w Katowicach. To przede wszystkim dzięki Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Dyrekcji Muzeum Śląskiego w Katowicach śląscy twórcy mieli możliwość uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu już po raz piętnasty. To wspaniale, że inicjatywa ta stała się motorem inspirującym niepełnosprawnych artystów do pracy twórczej, która daje zarówno im, jak i nam – odbiorcom, tak wiele radości.