Konferencja prasowa w Katowicach w sprawie pomocy dla przedsiębiorców (06.11.2020 r.)

 
6 listopada 2020 roku w całej Polsce Koalicja Obywatelska informuje o skutkach kolejnego lockdown-u i braku pomocy oraz wsparcia finansowego dla aktywnych zawodowo Polek i Polaków.
Według prognoz koszt ponownego zamknięcia gospodarki oraz generalnie skutek drugiej fali pandemii w Polsce to ok. 2 pp. PKB w 2020 r., czyli ok. 50 mld zł w ujęciu rocznym.
Potrzebna jest pilna pomoc dla branż dotkniętych lockdownem Premiera Mateusza Morawieckiego.
Konferencja odbyła się dziś także w Katowicach.
Przedsiębiorcy w całym kraju apelują do rządu o pilny dialog. Posłowie Koalicji Obywatelskiej dołączają się do tych apeli, by rządzący oraz posłowie PiS przystąpili jak najszybciej do konkretnych prac i oczekiwanych rozwiązań. Osobiście podczas dzisiejszej konferencji prasowej apelowałam do Pani przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny o natychmiastowe podjęcie prac Komisji nad drukiem 704!
Rząd od kilku miesięcy mówił: „albo służba zdrowia albo gospodarka”. Tymczasem zarówno służba zdrowia, jak i gospodarka stoją nad przepaścią.
Już dziś spełnione zostały warunki do wprowadzenia narodowej kwarantanny. Codziennie notujemy od 50 do 75 przypadków zachorowania na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców!
Dlatego: apelujemy o pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu RP, by zapobiec bankructwom na masową skalę.
Sytuacja jest naprawdę poważna. Deklarujemy otwartość na wypracowanie w Sejmie RP rozwiązań, które zagwarantują niezbędną pomoc finansową dla Polaków.
Dla dobra polskiej gospodarki musimy działać bez zbędnej zwłoki!