Nagroda Statuetka Przyjaciela kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą” (21.06.2021 r.)

Statuetka Przyjaciela kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą” to wyróżnienie dla osób i instytucji, które pomagają szerzyć wiedzę o cukrzycy i jej powikłaniach.
W tym roku znalazłam się w gronie uhonorowanych osób, dla których ważna jest szeroka edukacja na temat cukrzycy.
Dla mnie to wyjątkowa nagroda.  Rzadko się bowiem zdarza, by wyróżnienia związane z ważnymi kampaniami społecznymi odbierali politycy.
W kontekście kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą” występuję przede wszystkim nie w roli polityka, ale w roli rzecznika pacjentów diabetologicznych w polskim parlamencie. W ramach Zespołu Parlamentarnego ds. Cukrzycy, którego mam zaszczyt być przewodniczącą, wielokrotnie miałam okazję współpracować z inicjatorami kampanii. Zawsze to była, jest i mam nadzieję, że nadal będzie bardzo owocna współpraca. Nie muszę Państwa przekonywać jak kampanie, takie jak „Dłuższe życie z cukrzycą” są ważne, nie tylko dla pacjentów, ale także dla posłów i senatorów, ale przede wszystkim dla całego, naszego społeczeństwa. Chciałabym wszystkich Państwa zapewnić, że to wyróżnienie to przede wszystkim olbrzymia motywacja do dalszej pracy naszego, parlamentarnego zespołu do kolejnych działań i wyzwań na rzecz pacjentów diabetologicznych.

Dziękuję z całego serca za to wyróżnienie.