Obrady plenarne Rady Dialogu Społecznego w sprawie wyboru wariantu inwestorskiego dla odcinka Kolei Dużych Prędkości (05.04.2023 r.)

5 kwietnia 2023 roku w Gmachu Województwa i Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyły się obrady plenarne Rady Dialogu Społecznego zwołane w trybie pilnym na wniosek Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego w sprawie wyboru wariantu inwestorskiego dla odcinka Kolei Dużych Prędkości Katowice-Ostrawa.Minister Marcin Horała nie przyjechał na spotkanie, by porozmawiać z mieszkańcami, szczególnie tymi których inwestycja ma dotknąć bezpośrednio, a ich majątki mają zostać wywłaszczone! To po raz kolejny pokazuje arogancję obecnej władzy wobec ludzi ‼️ Przed budynkiem urzędu zebrali się mieszkańcy, by zaprotestować przeciwko budowie CPK!

W Silesia Flesz materiał o posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz o konsekwentnym sprzeciwie mieszkańców. W ramach budowy Kolei Dużych Prędkości w naszym województwie ma być wyburzonych około 500 domów.

Link do materiału: https://tvs.pl/…/kolejny-protest-przeciwko-cpk-odbyla…/