Posiedzenie Komisji Politycznej, Komisji Obrony i Bezpieczeństwa oraz Komisji Ekonomicznej i Bezpieczeństwa Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Brukseli (20-22.02.2023 r.)

Słowa Joe Bidena – Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, że „Zachód jest silniejszy i bardziej zjednoczony niż kiedykolwiek” są szeroko komentowane w Europie i znajdują potwierdzenie w ustaleniach wspólnego posiedzenia komisji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

W dniach 20-22 lutego 2023 roku miałam zaszczyt być w Delegacji Sejmu RP i Senatu RP na posiedzenie Komisji Politycznej, Komisji Obrony i Bezpieczeństwa oraz Komisji Ekonomicznej i Bezpieczeństwa Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele prezydiów Komisji Demokracji i Bezpieczeństwa oraz Komisji Nauki i Technologii. Za nami ważne spotkanie z Radą Północnoatlantycką i Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Jednomyślnie potwierdziliśmy pełne i niezachwiane wsparcie Ukrainy w trwającej wojnie, wywołanej jednostronnie przez reżim Putina.

W kalendarzu mojej wizyty znalazło się także spotkanie z Komisarzem ds. Klimatu Fransem Timmermansem i wiceprzewodniczącym wykonawczym do spraw Europejskiego Zielonego Ładu. 10 lat temu, w lutym 2013 roku, miałam przyjemność spotkać się z Fransem Timmermansem w Sejmie RP. Kontynuujemy nasz dialog i współpracę.