„Ścigamy się z cukrzycą” na tegorocznym Tour de Pologne

 

W sobotę, 29 lipca ruszyła 74. edycja kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, a w raz z nim kampania społeczna „Ścigamy się z cukrzycą”, której inauguracja odbyła się w piątek, 28 lipca w Ratuszu Miasta Kraków.

Tak wielkie wydarzenie sportowe jest doskonałą okazją do promocji ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej dotyczącej walki z tą ciężką i przewlekłą chorobą! Szczere rozmowy ze sportowcami cierpiącymi na to schorzenie, jak i możliwość startu w  wyścigu kolarzy reprezentujących Novo Nordisk Team (m.in. Martijn Verschoor, David Lozano), który całkowicie składa się z osób chorych na cukrzycę, to tylko dowód na to, że choroba nie musi być wyrokiem i nawet sport wyczynowy jest w zasięgu ręki chorych. Cukrzyca szybko zdiagnozowana i prawidłowo leczona daje szanse na normalne życie. Pamiętajmy, więc by robić regularne badania poziomu cukru oraz by nie bagatelizować pierwszych objawów choroby, gdy się one pojawią.

Na spotkaniu w krakowskim Ratuszu miałam zaszczyt reprezentować parlamentarny Zespół ds. Cukrzycy, który funkcjonuje w naszym parlamencie ponad politycznymi podziałami od 8 miesięcy pod przewodnictwem Pani poseł Lidii Gądek. Naszym celem jest stworzenie długofalowej strategii dotyczącej, zarówno profilaktyki, jak i leczenia cukrzycy w Polsce.