(S)prawa Polek w Katowicach (23.01.2019 r.)

 

W dniu 23 stycznia 2019 roku w Katowicach, ponownie miałam okazję spotkać się i porozmawiać z grupą kobiet w ramach projektu (S)prawa Polek. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczkom za miłe spotkanie oraz za wypowiedzi, które były bardzo szczere, głębokie, a momentami bardzo poruszające. W niejednym oku zakręciły się wówczas łzy wzruszenia.
Po raz kolejny przekonałyśmy się, że Polki są silne w trudnych sytuacjach i zaangażowane, gdy sytuacja tego wymaga, ale przede wszystkim zasługują one na zrozumienie, szacunek oraz konkretne wsparcie ze strony państwa. Cieszę się bardzo, że podjęta została dyskusja na tematy, które bezpośrednio dotykają kobiet i z którymi Panie na co dzień muszą sobie radzić z reguły same, a przecież powinny one bezwzględnie otrzymywać systemowe wsparcie.
Pięknie dziękuję koleżankom posłankom: Iwonie Śledzińskiej-Katarasińskiej, Elżbiecie Radziszewskiej oraz Joannie Frydrych za to, że zechciały przyjechać do Katowic i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz wysłuchać mieszkanek naszego miasta i okolic. Szczególnie dziękuję naszej radnej Sejmiku Województwa Śląskiego Pani Katarzynie Stachowicz za podzielenie się swoją własną, momentami trudną historią, która dała nam wszystkim siłę, nadzieję i wiarę na lepszą przyszłość dla kobiet w naszym kraju.