Upiększanie Katowic dla jego mieszkańców !Chcemy, aby „Katowice – Miasto Ogrodów” nie było miastem ogrodów tylko z nazwy. Dlatego zorganizowaliśmy wspólnie z mieszkańcami i wolontariuszami akcję „Drogi Sąsiedzie, zróbmy razem coś fajnego… zmieńmy róg Szewskiej i Jankego”.

13 czerwca w Katowicach – Piotrowicach zainaugurowaliśmy akcję upiększania naszego miasta na rogu ulic Jankego i Szewskiej. Od godziny dziewiątej rano wolontariusze rozpoczęli pracę, wraz z mieszkańcami Piotrowic, którzy włączyli się do akcji. Wspólnie udało się, pomimo wielkiego upału posadzić osiemnaście krzewów, postawić dwie ławki oraz jeden kosz! Dzięki pięknej pogodzie i wspólnej pracy wszystko odbyło się w fantastycznej atmosferze, która udzieliła się każdemu z przechodniów. Wraz z wolontariuszami zachęcaliśmy wszystkich do korzystania z ławek oraz prosiliśmy o troskę nad skwerem w tym o nowo posadzone krzewy. Dodatkowo wszyscy, którzy byli z nami mogli poczęstować się chlebem ze smalcem oraz orzeźwić się wodą. Cała akcja nie udałaby się bez życzliwości mieszkańców dzielnicy, jednak podkreślić trzeba, iż wydarzenie to sfinansowane zostało w całości przez członków Koła Środowiskowego PO RP Sympatyków Dzielnic Południowych i Wschodnich w Katowicach. Z całego serca dziękujemy wszystkim mieszkańcom
i wolontariuszom za udział w akcji upiększania naszych Katowic. Jednocześnie proszę o solidarne pielęgnowanie roślin, dbanie o ławki oraz o utrzymanie porządku na skwerze, by jak najdłużej wszystkim nam służył. Mam również nadzieję, że już jesienią zorganizujemy kolejną akcję.