Upowszechnianie czytania bajek w Miejskim Przedszkolu nr 21 im. Wesołej Ludwiczki w Katowicach

 

W poniedziałek 27 listopada 2017 roku miałam ogromną przyjemność odwiedzić Miejskie Przedszkole nr 21 im. Wesołej Ludwiczki w Katowicach. I tak jak zawsze podczas takich miłych spotkań przeczytałam dzieciom jedną z ulubionych bajek oraz kilka popularnych wierszy, aby pokazać najmłodszym, że czytanie może być naprawdę świetną zabawą.

Warto przypomnieć, iż Pani Beata Chełminiak – nauczycielka wychowania przedszkolnego tej wyjątkowej placówki została laureatką tegorocznego konkursu plastycznego, który niedawno zorganizowany został w ramach II Śląskiego Kongresu Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego w Katowicach. Miałam wówczas wielką przyjemność ufundować nagrodę główną w tymże nietuzinkowym konkursie.


Korzystając z okazji chciałam ślicznie podziękować Pani Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 21 im. Wesołej Ludwiczki – Marzenie Faksie za poniedziałkowe, przemiłe zaproszenie oraz możliwość lepszego poznania tej niecodziennej placówki przedszkolnej.


Pragnę dodać, iż upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży to moja wielka pasja. Angażuję się w nią od wielu lat i niezmiennie daje mi ona mnóstwo satysfakcji. Zawsze po takim wspólnym czytaniu dzieci otrzymują ode mnie książeczki, by nie zapomniały o codziennym czytaniu – po to, aby w szkole mogły uczyć się lepiej i rozwijać własną wyobraźnię