Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przywracającej prawo do nabytych wcześniej rent i emerytur mundurowych

 

Gdy traci się prawa słusznie nabyte, a tak naprawdę prawa uczciwie wypracowane, to z pewnością traci się grunt pod nogami i świat wali się na głowę. W ubiegłym roku, z dniem 1 października 2017 r. wiele tysięcy osób związanych ze służbami mundurowymi straciło swoje uprawnienia emerytalno-rentowe i z pewnością dla wielu z nich ten dzień był jednym z najgorszych dni w swoim dotychczasowym życiu. Mimo tego okrutnego potraktowania przez rządzących z PiS środowisko mundurowych nie poddano się i od blisko 3 miesięcy organizuje zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przywracającym prawa do godnej oraz słusznie nabytej emerytury i renty osobom pokrzywdzonym przez obecną władzę.

 

W tym miejscu pragnę wyrazić wielkie uznanie i serdecznie podziękować za determinację osobom szczególnie zaangażowanym w powyższą zbiórkę oraz w przygotowanie całej akcji w naszym województwie – Pani Ewie Macek, a także Państwu: Krzysztofowi Buchaczowi, Ryszardowi Purzyńskiemu, Robertowi Piętce, Januszowi Hajdukiewiczowi, Beacie Wójcik, Andrzejowi Denkowskiemu, Romanowi Gieszczykowi, Jolancie Raczyńskiej, Maciejowi Jaciukowi, Kazimierzowi Nowakowi, Jakubowi Nowakowi oraz wielu innym. Bardzo ważne jest to, że kolejny już raz Ślązacy, w tym Katowiczanie nie zawiedli, gdyż okazali wielkie zrozumienie dla osób pokrzywdzonych. Wspólnie udało się zebrać (tylko z naszego województwa) ponad 15 tysięcy podpisów!!! Łącznie potrzeba oczywiście ponad 100 tysięcy podpisów, które to 10 stycznia 2018 r. zostaną przekazane Marszałkowi Sejmu RP do dalszego procedowania. Wszyscy znający zagadnienie zastanawiamy się co zrobi Prawo i Sprawiedliwość z tym obywatelskim projektem ustawy? Czy wyrzuci go do kosza, jak inne? Czy będzie go uczciwie procedować w Sejmie RP zgodnie z przyjętym obyczajem? Przypomnę, iż jedną z podstawowych i kluczowych obietnic wyborczych tej partii było słuchanie obywateli oraz respektowanie ich woli, w tym poprzez głosowanie za projektami obywatelskimi! Ciekawe, co stanie się z tym projektem ustawy?