| TELEFON : 32 257 00 01 | E-MAIL: [email protected] |

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej (24.02.18 r.).

Opis materiału filmowego

W dniu 24 lutego 2018 r. odbyła się w Warszawie Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, której tematem była polityka zagraniczna.

Powyżej zamieszczam przemówienie Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny wygłoszone na konwencji, a poniżej kilka cytatów z tego wystąpienia:

„Polska ma wciąż historyczną szansę trwałego doścignięcia liderów Zachodu, ale też może zostać na długie lata wśród średniaków. Wszyscy widzimy, że strefa unii walutowej dynamicznie się odbudowuje. Musimy rozpocząć wielką, merytoryczną, narodową debatę o euro. Nie możemy pozostać w tyle Unii Europejskiej. Czas przywrócić Polsce należne jej miejsce w Europie!”

„PiS zniszczyło międzynarodowy wizerunek i osłabiło pozycję Polski na arenie międzynarodowej.(…) Szkodliwa polityka zagraniczna PiS i destrukcja polskiej dyplomacji to działania prokremlowskie. To polityka wyprowadzania Polski na peryferia Unii Europejskiej i NATO. Platforma Obywatelska zapewni Polsce i Polakom należne miejsce w Europie. Przywróćmy Polskę Europie, a Europę Polakom!”

Szczegóły filmu

  • Data 24 lutego 2018
  • Tagi
Powrót do początku
Strona posiada lektora. Zmień wielkość czcionki: