| TELEFON : 32 257 00 01 | E-MAIL: ewa.kolodziej@sejm.pl |

Rząd PiS-u sam padł ofiarą własnej propagandy sukcesu! – Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy budżetowej na rok 2018 (10.10.17 r.)..

Opis materiału filmowego

Rząd padł ofiarą swojej własnej propagandy sukcesu! Skoro sytuacja polskiej gospodarki jest taka dobra, jak mówi premier Morawiecki, skoro mamy wysoki wzrost gospodarczy i nadwyżkę w budżecie państwa, to naturalnym jest, że coraz więcej środowisk usiłuje wyegzekwować podwyżki swoich wynagrodzeń.

Dlaczego zatem postulaty protestujących grup społecznych są lekceważone? Czyżby w rzeczywistości stan naszego budżetu nie był tak dobry jak twierdzą rządzący?

Zdaniem ekonomistów, dobra sytuacja polskiej gospodarki, związana jest ściśle z dobra koniunkturą w gospodarce światowej. Nie jest to jednak do końca zasługa rządu! Ponadto nie można oceniać stanu budżetu w połowie okresu rozliczeniowego, bo jak wszyscy wiemy, dane te na pewno do końca roku ulegną istotnym zmianom.

Jeżeli sytuacja budżetu państwa jest aż tak doskonała, to dlaczego rząd systematycznie nakłada na nas coraz to nowe podatki: energia plus, woda plus, gaz plus?… (Przypominam, że podejmowana była również próba wprowadzenia dodatkowej opłaty – paliwo plus!).

Szczegóły filmu

  • Data 10 października 2017
  • Tagi
Powrót do początku
Strona posiada lektora. Zmień wielkość czcionki: