Gra Miejska „FAIR TRAIN” 2017 w Katowicach

 

W środę, 22 listopada 2017 r. w Katowicach odbyła się już siódma edycja Gry Miejskiej „Fair Train” zorganizowanej przez Zespół Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa w Katowicach w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Celem tego wspaniałego przedsięwzięcia było promowanie wśród młodzieży edukacji globalnej oraz szerzenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju, a także wyzwań i szans przed jakimi stoi globalizowany świat!

W rywalizacji udział wzięło ponad trzydzieści trzyosobowych drużyn z dwudziestu siedmiu szkół województwa śląskiego. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Chorzowie. Miejsce drugie wywalczył Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Na miejscu trzecim uplasowała się natomiast Szkoła Podstawowa nr 6 z Sosnowca.
Miałam ogromną przyjemność ufundować część nagród dla uczestników Gry Miejskiej „Fair Train”, w tym nagrodę dla zdobywców miejsca czwartego – drużyny z Technikum Łączności w Katowicach, którą jest wycieczka do Sejmu RP.


Serdecznie gratuluję laureatom konkursu ogromnej wiedzy, pasji i zaangażowania. Składam również wyrazy uznania dla organizatorów, którzy, jak co roku spisali się na szóstkę i zapewnili młodzieży mnóstwo emocji, dobrej zabawy oraz okazji do zdobywania ciekawych doświadczeń. Szczególne podziękowania składam Pani Halinie Warcie, dyrektor Zespołu Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa w Katowicach, które od siedmiu lat jest głównym organizatorem „Fair Train” oraz Paniom Dobrosławie Egner i Iwonie Müller, które co roku z powodzeniem koordynują to wyjątkowe przedsięwzięcie.