„Czytam bo lubię” – spotkanie czytelnicze w Szkole Podstawowej nr 45 w Katowicach Szopienicach

 

W środę, 29 listopada 2017 roku miałam ogromną przyjemność współorganizować spotkanie czytelnicze pt. „Czytam bo lubię” dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 im. Kornela Makuszyńskiego w Katowicach Szopienicach. Aby to zadanie wykonać jak najlepiej, postanowiłam wspólnie z pracownicami mojego biura poselskiego zaprezentować, czyli zarówno odegrać, jak i przeczytać najlepiej, jak potrafimy fragment niezwykle ciekawej i zabawnej sztuki Pawła Beręsewicza „CIUMKOWE HISTORIE” – „Niezwykła ciocia Kazia – Dramat w jednym akcie”.


Większość z nas ma wiedzę oraz świadomość tego jak, ważne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat czytały, jak najwięcej. Czytanie rozwija język, wzbogaca słownictwo, uczy umiejętności sprawnego mówienia i uważnego słuchania, doskonali pamięć i rozbudowuje wyobraźnię, pobudza do myślenia, a także jest najlepszą drogą do zdobywania wiedzy. Dlatego też z ogromną przyjemnością korzystam z wszelkich zaproszeń płynących do mnie ze szkół i przedszkoli naszego województwa na spotkania czytelnicze. Pragnę pokazać dzieciom i młodzieży, jak znakomitą zabawą może być czytanie oraz pragnę zachęcić ich z całych sił do, jak najczęstego sięgania po książkę, a nie smartfon, czy komputer.


Chciałabym serdecznie podziękować za zaproszenie mojej osoby wraz z całą biurową drużyną na to przemiłe czytelnicze wydarzenie, w pierwszej kolejności Pani Dyrektor – Danucie Diduszko – Musze oraz Pani Zofii Bulsie – nauczycielce i bibliotekarce z wielkim sercem do dzieci i książek.