Posiedzenie Komisji Zdrowia oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży na temat realizacji opieki nad dziećmi z cukrzycą w placówkach oświatowych (08.02.2023 r.)

Zachorowalność na cukrzycę typu 1 wśród dzieci rośnie w drastycznym tempie! W Polsce 1 na 200 dzieci ma cukrzycę. Kolejne 1 na 200 zachoruje w ciągu najbliższych 10 lat – wskazała dziś prof. Agnieszka Szadkowska, kierownik Kliniki Pediatrii, Diabetologii, Endokrynologii i Nefrologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Za nami ważne posiedzenie połączonych Komisji Zdrowia oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Posiedzenie poświęcone było rozpatrzeniu informacji o realizacji opieki nad dziećmi z cukrzycą w placówkach oświatowych, szkołach i przedszkolach: pomocy dotyczącej podawania insuliny oraz pomiarów glikemii, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności i liczby nauczycieli, którzy wyrazili zgodę na wykonywanie takich czynności.W imieniu wszystkich zaangażowanych w organizację obchodów Światowego Dnia Cukrzycy w polskim parlamencie, dziękuję za słowa uznania, które padły podczas dzisiejszych komisji. W posiedzeniu uczestniczyła także Prezes Zarządu Głównego Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Anna Śliwińska.
Zachęcam do lektury artykułu Portal Samorządowy, podsumowującego dzisiejszą dyskusję: https://www.portalsamorzadowy.pl/…/sejmowe-komisje-o…