Sprawa Polek – od Szczecina po Trójmiasto (09-12.07.2018 r.)

 

W dniach od 9 do 12 lipca 2018 roku wraz z grupą posłanek i posłów Platformy Obywatelskiej – Elżbietą Radziszewską, Anną Nemś, Mirosławą Nykiel, Anną Wasilewską, Moniką Wielichowską, Anną Marią Białkowską, Aldoną Młyńczak, Krystyną Sibińską, Agnieszką Kołacz-Leszczyńską, Ewą Kopacz, Beatą Małecką-Liberą, Małgorzatą Chmiel, Marią Małgorzatą Janyską, Elżbietą Gelert, Bożeną Henczycą, Ewą Drozd, Jarosławem Wałęsą, Markiem Hok, Dorotą Rutkowską, Agnieszką Hanajczyk, Joanną Frydrych, Henryką Krzywonos-Strycharską, Kingą Gajewską i Małgorzatą Kidawą-Błońską odwiedziłam Szczecin, Świnoujście, Słupsk, Kołobrzeg, Koszalin, Sopot, Gdynię oraz Pruszcz Gdański.

Na każdym ze spotkań mieliśmy możliwość porozmawiać bardzo szczerze i otwarcie m.in. o świadomości społecznej, równości kobiet i mężczyzn oraz opiece zdrowotnej. Omówione zostały także dokonania Platformy Obywatelskiej przez 8 lat rządów na rzecz kobiet oraz konkretne problemy, które dziś występują i wszystkich nas martwią, a wszystkie te spotkania były naładowane pozytywną energią i emocjami, co pozwoliło na pozyskanie wielu ważnych wskazówek i sugestii, jakie działania należy podjąć, aby kobiety w Polsce czuły się dobrze zabezpieczone przez Państwo oraz ważne i doceniane.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie bardzo ważne i konstruktywne spotkania w ramach kolejnych konsultacji programu PO dedykowanego kobietom – Sprawa Polek.