Wspólny dyżur z Krzysztofem Łazikiewiczem – Radnym Rady Miasta Chorzów (29.06.2023 r.)

Podczas wspólnego dyżuru z Krzysztofem Łazikiewiczem – Radnym Rady Miasta Chorzów miałam okazję zapoznać się ze stanowiskiem Przedstawicieli Stowarzyszenia Wielki Ruch, którzy poruszyli sprawę budowy stadionu Ruchu Chorzów.

Inwestycja w nowy stadion jest niezwykle istotna w kontekście rozwoju Ruchu Chorzów, który od lat walczy o stworzenie nowoczesnej infrastruktury sportowej dla swoich zawodników oraz kibiców. Miasto starając się o dotację w wysokości 104 milionów złotych, złożyło do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o przyznanie dofinansowania na budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów. Wyniki konkursu pod nazwą „Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu 2023” mają być ogłoszone do 30 września 2023 roku.

Jako kibic sportowy oraz osoba dbająca o rozwój fizyczny i odpowiedni stan zdrowia młodzieży z całą mocą zaznaczyłam, iż promowanie sportu oraz uczestniczenie w zawodach, zarówno czynne jak i bierne w roli kibica, wywołuje bardzo pozytywne emocje.

Zapewniłam również, że Platforma Obywatelska, którą reprezentuję obecnie w Sejmie RP stanowi partię skupiającą osoby będące entuzjastami sportu oraz wszelkich aktywności fizycznych, a programy wspierające rozwój obiektów sportowych z pewnością powinny być kontynuowane i rozszerzane.

Dodatkowo jako katowiczanka będę również interweniować w sprawie sytuacji finansowej Naprzód Janów – klubu hokejowego z ponad 100-letnią tradycją.